ZOLS s.r.o.

 • Zväčšiť veľkosť písma
 • Predvolená veľkosť písma
 • Zmenšiť veľkosť písma
Home Operačné lampy StarLED5 NX

StarLED5 NX

StarLED5 NX sa môže pochváliť vynikajúcou kvalitu svetla. Špeciálna optika jej LEDiek, vyvinutá spoločnosťou ACEM, generuje beztieňové, jasné a homogénne osvetlenie, čím sa zaisťuje vizuálny komfort a najlepšie pracovné podmienky pre chirurga aj pre zdravotnícky personál.

Vďaka LED novej generácie môže lampa produkovať dokonalé osvetlenie za každých podmienok a generuje svetlo bez IR zložky s vynikajúcou farebnou teplotou a prakticky neobmedzenou životnosťou pri nízkej spotrebe elektrickej energie.

43 LEDiek, ktoré tvoria StarLED5 NX je umiestnených kruhovo a rozdelené do 5 reflektorov (so 7 LED v každom z nich) a ďalších 8 LEDiek je radiálne umiestnených okolo rukoväte. Lampa týmto spôsobom vytvára vysokú úroveň osvetlenia až 130,000 lux (160,000 lux voliteľne) pre stabilný životný cyklus asi 50,000 hodín. Acris je mimoriadny a inovatívny systém spoločnosti ACEM, ktorý použitím mikroprocesora kontroluje elektrické krivky typické pre LED a zaisťuje, že ostanú v priebehu času bez zmeny a zároveň udržujú ich dlhú životnosť. Index podania farieb (CRI) StarLED5 NX je 95 a jeho farebná teplota 4.500 ° K. Tieto dve hodnoty umožňujú reprodukovať presnú chromatickú škálu farieb ľudského tela.

 
StarLED5 NX:
 • vysoká kvalita osvetlenia pre každý druh operácie StarLED5 NX
 • farebnú teplotu 4.500 ° K, čo dokonale predstavuje kontrast chirurgickej oblasti
 • jas až 130,000 lux (160,000 lux voliteľne)
 • výnimočná výdrž s nízkou spotrebou (75 W)
 • index podania farieb (CRI) 95
 • svetlo bez IR zložky a bez zbytočného tepla
 • ergonómia pre jednoduché používanie a polohovanie
 • I-SENSE® riadiaci systém pre jednoduché, rýchle a presné ovládanie

Fokusované a ambientné svetlo

Aby sa dosiahlo správne osvetlenie v závislosti na rôznych potrebách, STARLED5 NX môže produkovať fokusované a ambientné svetlo. Vďaka špeciálnej optike spoločnosti ACEM, upravuje zaostrovací systém veľmi presne priemer sveteľného poľa a zaisťuje tak vynikajúcu ostrosť detailov v prevádzkovej oblasti.

Ambientné svetlo je riadené funkciou ENDO. Táto technológia prináša vizuálny komfort, rovnako ako aj vhodné zobrazenie okolitého prostredia vďaka svetelnému lúču vychádzajúcemu z hornej časti svietidla. StarLED5 NX je vďaka tomu vhodná aj pre mininvazávne operácie.

Praktický a funkčný dizajn

Vďaka svojej centrálnej rukoväti má lampa komfortné a ľahké polohovanie. StarLED5 NX je praktická aj pre lekársky tím, ktorý ju môže polohovať postrannými rukoväťami a zabezpečuje tak stabilitu a neprerušené osvetlenie aj počas pohybu. Jej ergonomický a praktický dizajn zohľadňuje hygienické požiadavky nevyhnutné pre operačnú sálu. Z tohto dôvodu bola StarLED5 NX vyrobená z hladkého a odolného materiálu, ktorý umožňuje rýchle a jednoduché čistenie. Jej odnímateľné a sterilizovateľné rukoväte môžu mať zabudovanú videokameru na natáčanie chirurgických operácií (kamera môže byť alternatívne umiestnená na samostatnom ramene). Tvar lampy zaisťuje vizuálny komfort a je zvlášť vhodný pre laminárne prúdenie na operačnom sále.

Funkcie lampy sa ovládajú pomocou inovatívneho ovládacieho panelu I-SENSE®.
 
Jednoduchým dotykom sa na ňom ovládajú nasledovné fukncie:
 • ON/OFF
 • Nastavenie intenzity
 • DoF - Hĺbka sveteľného poľa
 • ENDO - Režim pre endoskopické zákroky
 • SIZE - Fokusácia - nastavenie veľkosti priemeru osvetleného poľa
 • SYNC - Voliteľná funkcia využiteľná pre synchronizáciu ovládania kombinovaných lámp: STARLED5 NX double (dvojhlavová konfigurácia) STARLED5 NX v kombinácií so STARLED3 NX alebo STARLED7 NX.

Technické parametre

Trieda produktu (EN 60601-2-41): I
Napájanie: 100 – 240V
Frekvencia: 50/60 Hz
Príkon: 70W
Zdroj svetla:
LED (29)
Priemerná životnosť LED: 50 000 hodín
Maximálny sveteľný výkon (@ 100 cm): 130 000 lux (voliteľne 160 000 lux)
Regulácia intenzity: 5% - 100 %
Farebná teplota: 4 500 K
Rendering index (Ra): 95
Fokusácia sveteľného lúču: elektronická
Priemer sveteľného poľa: 24 - 33 cm
Fokusovateľná pracovná vzdialenosť: 70 - 150 cm
Sveteľná hĺbka L1+L2 (20%): 114 cm
Sveteľná hĺbka L1+L2 (60%): 64 cm
Priemer telesa lampy: 67 cm
Hmotnosť telesa lampy: 12 kg
Záves pre nízke stropy: áno, voliteľne
Rukoväť: odnímateľná, sterilizovateľná
Farba: biela RAL 9002