ZOLS s.r.o.

 • Zväčšiť veľkosť písma
 • Predvolená veľkosť písma
 • Zmenšiť veľkosť písma
Home Operačné lampy StarLED7 NX

StarLED7 NX

Evolúcia v LED technológií na operačnom sále
 
Vždy v popredí vo vývoji LED technológií ponúka ACEM Medical Company (Divízia ACEM SpA)  čoraz viac spoľahlivých a kvalitných produktov overených v praxi vhodných pre všetky klinické aplikácie.
 
Nová NX séria operačných lámp starled spĺňa najvyššie požiadavky kvality. ACEM  Kombináciou špičkovej technológie s osobitým prihliadnutím na potreby koncového užívateľa spoločnosť ACEM navrhla, vyvinula a vytvorila StarLED7 NX  - operačnú lampu zaručujúcu najlepšie pracovné podmienky pre doktorov a zdravotnícky personál.
 
StarLED7 NX produkuje perfektné svetlo bez IR zložky, s excelentnou farebnou teplotou a nízkou spotrebou vhodnou pre každé použitie.
 
Taliansky dizajn zaručuje príjemný vzhľad, praktickosť použitia a kompatibilitu s laminárnym prúdením. 
 
Studené a beztieňové svetlo so životnosťou po dlhé roky
 
StarLED7 NX sa pýši excelentnou kvalitou svetla. Špeciálna optika jeho LED generuje beztieňové, jasné a homogénne svetlo zaručujúce najlepšie pracovné podmienky jednak pre chirurgov, ale aj pre zdravotnícky personál. Vďaka LED novej generácie môže lampa produkovať dokonalé osvetlenie za každých podmienok a generuje svetlo bez IR zložky s vynikajúcou farebnou teplotou a prakticky neobmedzenou životnosťou pri nízkej spotrebe elektrickej energie. Lampa pozostáva z 57 LED diód novej generácie, ktoré sú umiestnené kruhovo a rozdelené do 7 reflektorov (so 7 LED v každom z nich) a ďalších 8 LED je radiálne umiestnených okolo rukoväte. 
Lampa týmto spôsobom vytvára vysokú úroveň osvetlenia až 160,000 lux. Index podania farieb (CRI) StarLED7 NX je 95 a jeho farebná teplota 4.500 ° K umožňujú reprodukovať presnú chromatickú škálu farieb ľudského tela.
StarLED7 NX je vybavená inovatívnou technológiou ACRIS, ktorá využitím mikroprocesora zabezpečuje riadenie LED elektrických kriviek, čo zaručuje ich dlhú životnosť (cca 50.000 hodín) a nezmenené parametre. 
 
StarLED7 NX:
 
 • vysoká kvalita osvetlenia pre každý druh operácie
 • farebná teplota 4.500 ° K, čo dokonale predstavuje kontrast chirurgickej oblasti
 • index podania farieb (CRI) 95 
 • jas až 160,000 luxov
 • ergonómia pre jednoduché používanie a polohovanie
 • výnimočná odolnosť s jednoduchým ovládaním a nízkou spotrebou
 • ACRIS, inteligentný systém od ACEMu
 • špeciálny systém nastavovania svetelných parametrov využitím opto – elektronického riadenia (bez mechanických častí)
 • I-SENSE® riadiaci systém pre jednoduché, rýchle a presné ovládanie
 • inovatívny LIGHT – UP systém ktorý umožňuje vďaka špeciálnym lúčom vychádzajúcim z vrchnej časti lampy nastavovať parametre osvetlenia podľa špecifických potrieb
 
Fokusované a ambientné svetlo
Aby sa dosiahlo správne osvetlenie v závislosti na rôznych potrebách, STARLED7 NX môže produkovať fokusované a ambientné svetlo. Vďaka špeciálnej optike spoločnosti ACEM, upravuje zaostrovací systém veľmi presne priemer sveteľného poľa a zaisťuje tak vynikajúcu ostrosť detailov v prevádzkovej oblasti.
Systém nastavovania svetelných parametrov bez mechanických častí zaručuje využitím opto – elektronického riadenia stabilné, homogénne, beztieňové a spoľahlivé osvetlenie operačného poľa v každej situácii a je obzvlášť vhodný pre hlboké dutiny. 
Ambientné svetlo je riadené LIGHT – UP systémom. Táto technológia vytvára prispôsobivé a nastaviteľné úrovne osvetlenia v závislosti na rôznych použitiach vďaka svetelnému lúču vychádzajúcemu z hornej časti svietidla. Toto svetlo umožňuje osvetliť operačné pole ako aj okolité prostredie a je vďaka tomu vhodné aj pre mininvazávne operácie a pre prípravu a ošetrovanie v priebehu operácie, sledovanie pacienta a mikroskopické operácie.
 
Ergonomický, praktický a funkčný dizajn
Vďaka svojej centrálnej rukoväti má lampa komfortné a ľahké polohovanie. STARLED7 NX je praktická aj pre lekársky tím, ktorý ju môže polohovať postrannými rukoväťami a zabezpečuje tak stabilitu a neprerušené osvetlenie aj počas pohybu. Jej ergonomický a praktický dizajn zohľadňuje hygienické požiadavky nevyhnutné pre operačnú sálu. Z tohto dôvodu bola STARLED7 NX vyrobená z hladkého a odolného materiálu, ktorý umožňuje rýchle a jednoduché čistenie. Jej odnímateľná a sterilizovateľná centrálna rukoväť môže mať zabudovanú videokameru na natáčanie chirurgických operácií (kamera môže byť alternatívne umiestnená na samostatnom ramene). Tvar lampy zaisťuje vizuálny komfort a je zvlášť vhodný pre laminárne prúdenie na operačnom sále. 
Vďaka AVSM systému (Acem - Video - System - Management) je operačná lampa STARLED7 NX kompatibilná so všetkými kamerami a monitormi, ktoré ponúka firma ACEM.
 
Funkcie STARLED7 NX sa ovládajú pomocou praktického, digitálneho a zrozumiteĺného ovládacieho panelu I-SENSE®.
 
Jednoduchým dotykom sa na ňom ovládajú nasledovné fukncie:
 
 • ON/OFF 
 • Nastavenie intenzity 
 • DoF - Hĺbka sveteľného poľa 
 • ENDO - Režim pre endoskopické zákroky 
 • SIZE - Fokusácia - nastavenie veľkosti priemeru osvetleného poľa 
 • SYNC - Voliteľná funkcia využiteľná pre synchronizáciu ovládania kombinovaných lámp: STARLED7 NX double (dvojhlavová konfigurácia) a STARLED7 NX v kombinácií so STARLED5 NX alebo STARLED3 NX. Funkcia SYNC zaručuje jednoduchosť použitia, šetrí čas a poskytuje možnosť ovládania svietidla jedným operátorom. Precízny a zrozumiteľný I-SENSE® systém je funkčný, jednoduchý a ľahko sa čistí. Voliteľný diaľkový ovládač umožňuje ovládať všetky funkcie lampy zo vzdialeného miesta, poskytujúc užívateľovi lepšiu efektivitu a praktickosť.
 

Technické parametre

Trieda produktu (EN 60601-2-41): I
Napájanie: 100 – 240V
Frekvencia: 50/60 Hz
Príkon: 90W
Zdroj svetla:
LED (57)
Priemerná životnosť LED: 50 000 hodín
Maximálny sveteľný výkon (@ 100 cm): 160 000 lux
Regulácia intenzity: 5% - 100 %
Farebná teplota:

Variant 1: 4 500 K

Variant 2: 3 700 K - 4700 K

Rendering index (Ra): 95
Fokusácia sveteľného lúču: elektronická
Priemer sveteľného poľa: 24 - 33 cm
Fokusovateľná pracovná vzdialenosť: 70 - 150 cm
Sveteľná hĺbka L1+L2 (20%): 114 cm
Sveteľná hĺbka L1+L2 (60%): 64 cm
Priemer telesa lampy: 72 cm
Hmotnosť telesa lampy: 14 kg
Záves pre nízke stropy: áno, voliteľne
Rukoväť: odnímateľná, sterilizovateľná
Farba: biela RAL 9002